Svatební focení

23.05.2022

Pane fotograf, ti mají ale štěstí. Jak jim to počasí vyšlo. Sluníčko, bez jediného mráčku. Takže se jedete fotit? Tohle je noční můra každého fotografa :)

Se snoubenci se vždycky schodnu skoro na všem. Svíčková je opravdu dobrý nápad, nebojte se ji prosadit v rodině, i když je léto. Ano, svatební dort bez marcipánu opravdu chutná všem. Ano, ano, ano...výslužka rozhodně nesmí chybět a v ní svatební koláčky a dortíky.

Vidíte, jsem bezkonfliktní...dokud nepřijde na řadu portrét. Svatební focení novomanželů je jablko sváru. Snoubenci mi vždy vítězoslavně předloží svatební harmonogram a já málem sjedu pod stůl. Focení novomanželů ve 13 hodin po obřadě (samozřejmě nejlépe v červnu). Nevěsta se těší, hosté si mezitím odpočinou před jídlem (proč někdo odpočívá před jídlem, já se na jídlo těším) a ženich souhlasí, protože se bude moc ještě před svatební hostinou převléct. Tohle je ta největší chyba a neodpustitelný svatební nešvar, pokud vám fotograf přistoupí na focení ve 13 hodin, tak ho bez milosti a lítosti vyměňte. Vím, že vždycky píšu, ať věříte svému fotografovi, že je to profík, ale jestli vás bude chtít fotit v poledne, tak mu nevěřte (určitě nemá ani foťák). Já fotím k večeru, při západu slunce. Na předsvatební schůzce se pochlubím ukázkou několika fotek a většinou mi snoubenci věří. Cestou domů jim to začne vrtat hlavou... všem stejně :) Při focení k večeru...


1. ženich se zašpiní (polévkou, svíčkovou nebo gulášem)
2. nevěsta se zašpiní dortem
3. Oba dva se zapotí a budou se lesknout
4. Hosté se bez nich budou večer bát a nudit
5. Ženich nemá rád oblek dlouho na sobě
6. Nevěsta si rozmaže svatební make-up
7. Ženich OPRAVDU nemá rád oblek dlouho na sobě
8. Nevěsta si rozcuchá svatební účes
9. ŽENICH NEMÁ RÁD OBLEK!!!!!!


Už poctivě neodpovídám a nevysvětluju, ale dostanete úkol a kdo ho zvládne splnit, toho za odměnu vyfotím ve 13 hodin.
V poledne si stoupněte naproti slunci a s úsměvem se do něho koukejte pět minut... zatím nikdo neobstál a fotili se tak při západu slunce (a jak rádi).
PS: Každému bych přál vidět, ten vítězoslavný úsměv novomanželů, když je pod mrakem, před deštěm a já za nimi jdu, ve 13 hodin, že bychom měli běžet fotit.